Książki do czytania dla 2 latka

Mnóstwo ciekawych propozycji na książki!

Jakie książki zakupić 2 letniemu dziecku?

Książki dla tak małych dzieci powinny być proste w odbiorze, kolorowe oraz edukujące. Wyróżniamy, więc kilka pozycji idealnych prezentów-książek dla najmłodszych.

Seria książek “Pucio”

Książki dla 2 latka (www.taniaksiazka.pl) Marty Galewskiej- Kustry (która przy okazji jest wspaniałą logopedą, co oznacza, że niezwykle zna się na rzeczy, którą robi na co dzień), której część druga (ta najbardziej odpowiednia dla 2 latka) nosi tytuł “Pucio mówi pierwsze słowa” skupiają się przede wszystkim na rozwoju mowy u maluchów. Jest niezwykle przemyślana i odpowiednio dobrana pod kątek wieku oraz możliwości odbiorcy. Buduje kompetencje językowe maluchów w każdym wieku. W łatwy sposób poprzez wspólną zabawę z rodzicem dziecko poznaje nowe słowa. Dzięki owocnej pracy z książką, dziecko w ekspresowo zacznie używać nowo poznanych słów oraz łączyć je w coraz bardziej złożone zdania. Dzięki niezwykle kolorowym ilustracjom oraz łatwym w odbiorze, edukacja dziecka będzie przyjemna, dla rodzica, jak i dla malucha.

Książki interaktywne

Dziecko poprzez zmysły poznaje świat, dlatego książki, które również wymagają używania różnych bodźców, jest niezwykle rozwijająca dla 2 latka. Naszym przykładem będzie książeczka autorstwa Hevre Tullet “Naciśnij mnie”. Zachęca do zabawy dziecko oraz rodzica poprzez swoją niepowtarzalną formułę. Rozwija wyobraźnie oraz uczy. Innowacyjność tej książki polega na interaktywności, która… nie jest powiązana z elektroniką, a z czymś o niebo lepszym! Dziecięcą wyobraźnią.

Seria “Kicia Kocia”

Przygody tytułowej Kici Koci oraz jej małego braciszka są w stanie poruszyć, oraz zainteresować każdego 2-latka. Czytelne oraz kolorowe obrazki, oraz tekst, również sprzyjają w popularności tej serii wśród maluchów. Seria książek autorstwa Anity Głowińskiej uczy o najważniejszych wartościach, takich jak, potrzeba dzielenia się z innymi, o zasadach bezpieczeństwa w niebezpiecznych sytuacjach oraz przykładowo jak zachowywać się w toalecie. W bardzo łatwy sposób książeczka socjalizuje dziecko oraz przygotowuje do życia w społeczeństwie.

Daniel

w górę