Książki do czytania dla 2 latka

Mnóstwo ciekawych propozycji na książki!

Książki, które zauroczą Twojego dwulatka

Maluchy są głodne wiedzy, nowości, wrażeń i przygód – to kwestia, która nie pozostawia cienia wątpliwości. Ich rozwój jest burzliwy, a wymagania stawiane przed rodzicami nieopisane. Jak więc mądrze wybrać książki dla dwulatków, które wesprą je w codziennych trudnościach dostarczając przy tym solidnej dawki radości i uśmiechu? Podpowiadamy!

1. Morze. Dotykam, poznaję – sensoryczna przygoda nad wodą

Pięknie opracowana przez Annę Gensler, 10-stronnicowa książeczka zachwyci nawet najbardziej wybrednych czytelników. Książki dla 2-latka często opierają się na motywach sensorycznych, a ta pozycja jest na to doskonałym przykładem! Dzięki silikonowym fakturom maluch może dotykając i ściskając poszczególne elementy książeczki poznawać świat na własnych warunkach. Całość opracowana jest w niezwykle przyjazny sposób, pozwalając dzieciom nie tylko zagłębić się w tajniki morskiego świata, ale również dostarczając przy tym masy uśmiechu i radości. 

2. Zapachy świata – Akademia Mądrego Dziecka

Autorka tej pozycji, Mr Iwi, wychodzi z założenia, że dzieci intensywnie poznają świat poprzez zmysły – i nie sposób się z nią nie zgodzić! Zapachy świata opierają się na dwóch motywach: obrazkach oraz pachnących stronach o uroczych i trafnie dopasowanych motywach kolorystycznych. Poprzez ich potarcie maluch będzie mógł zachwycić się takimi zapachami jak świerk, morze, czekolada, lawenda czy nawet curry! Akademia Mądrego Dziecka wraz ze swoimi fenomenalnymi pozycjami na pewno zajmie każdego 2-latka na długi czas. 

3. Bing. Zabawa w parku – kreatywna historyjka dla każdego malucha

Książki dla 2-latków często opierają się na motywach znanych bajek, a ta – Króliczek Bing – zapewne trafi w gusta wszystkich małych czytelników. Pozycja opowiada o zasadach i normach, które powinniśmy spełnić, żeby dobrze bawić się podczas wyjścia na plac zabaw. Oprócz walorów społeczno-wychowawczych, jej niezaprzeczalnym atutem są dołączone do całości magnesy. Pozwalają one tworzyć własne wersje bingowych historyjek oraz reagować na te już opisane na stronach książeczki. Taki trening wyobraźni jest szczególnie zalecany dla dzieci znajdujących się na tym etapie rozwojowym. 

Daniel

w górę